Facebook wspiera twórców systemu Supercell

Facebook to nie tylko sieć społecznościowa, zdjęcia, notatki, wiadomości, filmy... ale również firma która udostępnia własne oprogramowanie open source, co jest często pomijane i mało kto zwraca na to uwagę. Facebook na swoim koncie ma wiele wypuszczonych aplikacji np. flvtool++, hiphop, phpsh, natomiast tym razem postanowił wesprzeć finansowo oraz sprzętowo społeczność OSU Open Source Lab, która rozwija system do zarządzania testowymi maszynami wirtualnymi - Supercell.

Supercell został stworzony głównie pod kątem rozwoju projektów open source, w których jest duże zapotrzebowanie na tworzenie zautomatyzowanych środowisk testowych, a nie zawsze jest możliwość wykorzystania dedykowanego sprzętu. Rozwiązanie ma pozwolić na szybkie tworzenie środowisk "na życzenie", również co jest bardzo istotne, nie jest przeznaczony do budowania produkcyjnych środowisk wirtualnych. Zarządzanie klastrem odbywać się ma poprzez Ganeti które jest nakładką na KVM,  a użytkownicy korzystający z systemu będą mieli do dyspozycji Ganeti Web Manager (napisany w Django), który pozwoli szybko i w prosty sposób zarządzać maszynami bezpośrednio z poziomu WWW.

Projekt aktualnie jest w fazie alfa, a wersja docelowa ma pojawić się w 3 kwartale tego roku.

A jak Wy radzicie sobie ze środowiskami testowymi dla developerów? Preferujecie środowiska wirtualne? czy jednak normalne fizyczne serwery?

[poll id="11"]