Majowe spotkanie OWASP

Już w najbliższy czwartek 13 maja, o godzinie 18:oo w Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH odbędzie się spotkanie OWASP. Tak jak poprzednio, spotkanie jest zorganizowane wspólnie z ISSA Polska. Oprócz ciekawych prelekcji będzie kilka niespodzianek.

agenda spotkania:
18:00 - 18:05 - "OWASP News" - Przemysław Skowron
18:05 - 18:00 - "Drive-by download attacks" - Filip Palian
19:05 - 19:50 - "Detection and analysis of malicious web sites" - Łukasz Juszczyk

Ataki drive-by download - Filip Palian

o prelegencie: Obecnie ekspert ds. monitorowania bezpieczeństwa IT w instytucji finansowej.

abstrakt
Pragnę zaprosić Państwa na prelekcję podczas której przedstawię problem szkodliwego oprogramowania w kontekście ataków drive-by download. Przede wszystkim będą Państwo mieli okazję dowiedzieć się kogo dotyczy problem, jaka jest jego skala, zobaczyć jak przebiega tego typu atak oraz jak możliwie skutecznie przeciwdziałać tego typu zagrożeniom. Zapraszam raz jeszcze i do zobaczenia! ;-)

Wykrywanie i analiza złośliwych stron internetowych - Łukasz Juszczyk

o prelegencie: zajmuje się bezpieczeństwem IT w CERT Polska/NASK, gdzie w ramach projektu HoneySpider Network pracuje nad wykrywaniem złośliwych stron WWW oraz atakami na aplikacje klienckie.

abstrakt
Prezentacja będzie traktować o sposobach wykrywania i analizy złośliwych stron WWW. Podczas prezentacji zostaną omówione techniki ataków oraz narzędzia służące do ich wykrywania, takie jak klienckie honeypoty. Nacisk będzie położony na mechanizmy działania złośliwego oprogramowania oraz na główne problemy towarzyszące ich wykrywaniu. Zostanie także zaprezentowana analiza najpopularniejszych wektorów ataku na aplikacje kliencki.

Miejsce spotkania

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH
Kraków, ul. Reymonta 19, budynek D-10
Sala: A (aula)

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.